Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ 
EN KISA KİRALAMA SÜRESİ 24 SAATTİR. TESLİM GECİKMELERİNDE HER EK SAAT İÇİN GÜNLÜK ÜCRETİN 1/3′Ü ALINIR. TOPLAM 3 SAATİ AŞAN GECİKMELERDE CDW (KASKO) ÜCRETİ DAHİL TAM GÜN ÜCRETİ ALINIR.

 

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR
UZUN SÜRELİ KİRALAMA İÇİN EN AZ KİRALAMA SÜRESİ 30 GÜNDÜR. ÖZEL FİYAT UYGULANIR. KİRALAMA FİYATI VE KOŞULLARINA İLİŞKİN BİLGİ İÇİN +90 (462) 323 18 46 NO’LU TELEFONDAN AND RENT A CAR REZERVASYON MERKEZİNİ VEYA SİZE EN YAKIN TRABZON RENT A CAR OFİSİNİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

TEK YÖN KİRALAMA
ARACIN TESLİM ALINDIĞI ŞEHİRDEN BAŞKA BİR ŞEHİRDE İADESİ DURUMUNDA KİRALAMA SÜRESİNE BAKILMAKSIZIN TEK YÖN ÜCRETİ UYGULANIR. TEK YÖN ÜCRET BİLGİLERİ İÇİN REZERVASYON MERKEZİMİZİ VEYA SİZE EN YAKIN AND RENT A CAR OFİSİNİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

ARAÇ TESLİM ALMA – ARAÇ BIRAKMA
24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET VEREN ULUSLAR ARASI HAVA LİMANLARI OFİSLERİMİZDE GÜNÜN HER SAATİNDE, DİĞER OFİSLERİMİZDE İSE MESAİ SAATLERİ İÇİNDE ARAÇ TESLİMİ VE MÜŞTERİDEN ARAÇ TESLİM ALINMASI ÜCRETSİZDİR. ULUSLAR ARASI HAVA LİMANLARI HARİCİNDE MESAİ SAATLERİ DIŞINDA GERÇEKLEŞECEK ARAÇ TESLİMATLARI VE ARAÇ BIRAKMALARI ÜCRETSİZDİR.

 

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ 
24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET VEREN ULUSLAR ARASI HAVA LİMANLARINDAKİ AND RENT A CAR OFİSLERİNDEN YAPILAN KİRALAMALARDA HAVA ALANI HİZMET ÜCRETİ ALINMAZ.

 

SÜRÜCÜ BELGESİ – KULLANIM YAŞI
EN AZ 22 YAŞINI DOLDURMUŞ 2 YILLIK GECERLİ EHLİYET SAHİPLERİ OLAN ŞAHISLAR ARAÇ KİRALAYABİLİR.., LÜKS ARACLARDA İSE  EN AZ 25 YAŞ YAŞINI DOLMURMUŞ OLMA MECBURİYETİ VARDIR.

 

İLAVE SÜRÜCÜ
KİRACI DIŞINDA ARACIN BAŞKASI TARAFINDAN KULLANILABİLMESİ ANCAK SÜRÜCÜ BELGESİ VE KULLANIM YAŞI KURALLARINA UYGUN SÜRÜCÜLERİN GEÇERLİ KİMLİK VE EHLİYETLERİNİN SÖZLEŞMEYE KAYDI İLE MÜMKÜNDÜR. BAŞKA KAYIT YOKSA VE KAZANIN KAYDI OLMAYAN SÜRÜCÜ TARAFINDAN YAPILDIĞI TESPİT EDİLİRSE SİGORTALAR GEÇERSİZ OLUR.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN – OLMAYAN HUSUSLAR
FİYATLARA ARAÇLARIN SINIRSIZ KİLOMETRE KULLANIM HAKKI, ARAÇ BAKIM GİDERLERİ VE KASKO DAHİLDİR. YAKIT, KÖPRÜ,OTOYOL ÜCRETLERİ, TRAFİK CEZALARI İLE SİGORTALAR , TEK YÖN ÜCRETİ, ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA ÜCRETLERİ, BEBEK KOLTUĞU GİBİ EKSTRA TALEPLER VE KATMA DEĞER VERGİSİ (KDV)FİYATLARA DAHİL DEĞİLDİR.

 

ÖDEME 
KİRA ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİNDE GEÇERLİ TÜM KREDİ KARTLARI KABUL EDİLİR. ARAÇLARIN MÜŞTERİYE TESLİMİ FULL DEPO YAKIT İLE YAPILIR, FULL DEPO YAKITLA GERİ ALINIR, EKSİK VEYA BOŞ DEPO YAKITLA YAPILAN İADELERDE YAKIT FARK ÜCRETİ, SERVİS ÜCRETİ İLAVESİYLE TALEP EDİLİR.
AND RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

 

TRAFİK CEZALARI
TÜRKİYE’DEKİ TRAFİK YASALARI OTOYOLLARDA EN ÇOK 120KM. , ŞEHİRLERARASI YOLLARDA 90KM. VE ŞEHİRİÇLERİNDE İSE 50KM. HIZA İZİN VERMEKTEDİR. PARK EDERKEN PARK YASAĞI İŞARETLERİNE UYUNUZ. TRAFİK YASALARINA UYULMAMASINDAN VE KİRACININ KUSURUNDAN DOĞABİLECEK HAREKETLERE UYGULANACAK TRAFİK CEZALARI VE YASAL SORUMLULUKLAR KİRACIYA AİTTİR. ARAÇ BIRAKILDIKTAN SONRA AND RENT A CAR ’A  ULAŞAN TRAFİK CEZALARI KİRACIYA YANSITILIR VE İLGİLİ TUTAR NAKİT OLARAK VEYA KREDİ KARTI (MAİL ORDER) İLE KİRACIDAN TAHSİL EDİLİR. ARAÇLARIN HANGİ NEDENLE OLURSA OLSUN RESMİ VEYA YEREL MAKAMLAR TARAFINDAN TUTULMASI NEDENİ İLE GEÇECEK ZAMAN SÖZLEŞME SÜRESİ İÇİNDE KABUL EDİLİR.